Kuchnia

Sok z owoców czarnego bzu.

10 września 2019

Sok z czarnego bzu musiał zawsze znaleźć się w spiżarni, kiedy moje dzieci były małe. Pamiętam, kiedy nadchodziła jesień i w przedszkolu zaczynał się sezon przeziębień i kataru, przed wyjściem z domu do przedszkola, dawałam dzieciom ciepły nierozcieńczony sok do wypicia. I to bardzo pomagało. Teraz przygotowuję ten sok dla moich małych wnuków; Leona, Tymona i Igniasia.

W tym roku udało nam się zdążyć przed szpakami ( a bywało, że szpaki były pierwsze i nie było już co zbierać).

 Syrop uzyskiwany z   owoców  czarnego bzu  działa rozgrzewająco, ułatwia wykrztuszanie wydzieliny zalegającej w płucach, pobudza organizm do wytwarzania potu, który pozwala na usunięcie szkodliwych wirusów i bakterii z naszego organizmu. Dzięki   regularnemu piciu soku z kwiatów i owoców czarnego bzu znacznie szybciej zwalcza się  chorobę, można obniżyć gorączkę, a także skrócić czas trwania infekcji.

Owoce czarnego bzu zawierają   kwasy owocowe, witaminy  C i A, sole mineralne (potas, wapń, sod, żelazo i glin), pektyny i garbniki.   Wspomagają detoksykację organizmu, a także  mają   działanie przeciwbólowe. Można go stosować jako naturalny środek wspomagający odtruwanie organizmu oraz środek wspomagający leczenie  w takich chorobach, jak reumatyzm, czy choroby skórne. Pomaga w usuwaniu  toksyn z organizmu. Dzięki swoim właściwościom łagodzącym ból sprawdza się również   jako   wsparcie w przypadku bólów o charakterze nerwowym, w tym  przy leczeniu rwy kulszowej.

Nie wolno, oczywiście, jeść surowych owoców, bo można się nieźle pochorować. Tylko przetworzone.

Polecam, szukajcie w czystych ekologicznie miejscach, zbierajcie, róbcie soki, a zadbacie o zdrowie swoje i swoich bliskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *